CYCLING-ENDURANCE-ULTRA-TRANSCONTINENTAL title=

DAMIEN MEYERGetty Images

• Fiona Kolbinger, 24 let, vyhrála v úterý Transcontinental Race.
  • Studentka medicíny a výzkumná pracovnice v oblasti rakoviny jsou první ženou, která vyhrála závod v ultracyclingu v celé Evropě.
  • Skončila za 10 dní, dvě hodiny a 48 minut a porazila britský Ben Davies téměř o 11 hodin.

Po jízdě, která uběhla téměř 2 500 kilometrů, prošla sedmi zeměmi a zahrnovala výlet po mocném Col du Galibier ve francouzských Alpách, německá studentka medicíny a výzkumnice rakoviny Fiona Kolbinger se v úterý stáhla do francouzského Brestu, aby se stala první ženou vyhrát Transcontinental Race.

Po cestě uspěla 225 mužům a 39 ženám, aby vyhrály sedmé vydání soutěže ultracyklů v celé Evropě. Ben Davies z Velké Británie se umístil na druhém místě, téměř 11 hodin za Kolbingerem. Jezdec na třetím místě musel ještě dokončit v době této zprávy.

Transkontinentální závodníci musí celou jízdu provádět samostatně a zcela nepodporováni. Nemohou ani žádat o pokyny.

"Jsem tak šťastný, že zvítězím, " řekl Kolbinger, 24, poté, co dokončil výlet na kole, který začal v bulharském Burgasu, 28. července a dokončení trvalo 10 dní, dvě hodiny a 48 minut. "Zaměřil jsem se na ženské pódium, ale nemyslel jsem si, že dokážu vyhrát celý závod."

V závodě byl Kolbinger v konkurenční cyklistice relativně neznámý. Hledání Google odhalilo, že strávila nějaký čas v triatlonovém klubu Eppelheim Poseidon, ale to je o tom, pokud jde o její veřejný rekord ve sportu.

Díky tomu je její překvapivé vítězství ještě působivější. Tento rok byl Kolbinger prvním pokusem o vyčerpávající soutěž, kde jezdci musí být plně soběstační, nedostávat žádnou vnější pomoc (včetně jednoduchých směrů) nebo odvádět další závodníky.

Po něm vyhrál kolega německý cyklista Bjorn Lenhard.

FRED TANNEAUGetty Images

Údajně přežila každý den ne více než čtyři hodiny spánku, obvykle v bivakovém pytli u silnice. A jezdila nejméně 19 hodin denně a vydržela všechno od mrazivých bouřek po spálené teplo a silný vítr.

2019 Transcontinental Race označila poprvé, kdy událost vystopovala cestu z východu na západ. První dvě edice začaly v Londýně a zamířily na východ až do Istanbulu. V následujících čtyřech letech se závod začal v Belgii a dvakrát skončil v Turecku a Řecku. (Tato událost byla založena v roce 2013 ultracyklovou legendou Mikeem Hallem, který byl zabit řidičem během indického tichomořského kola v roce 2017, samostatného nepodporovaného závodu v Austrálii.)

4 štěrková kola pro vaše další dobrodružství

obraz Cyklokrosové kolo připravené na závod

Santa Cruz Stigmata
Masivní vůle pneumatik až pro 41 mm pneumatiky.
4 599 $ | Konkurenční cyklista

Kup nyní

obraz 9rychlost za méně než 1 000 $

Diamondback
Haanjo 3

Bezrámové štěrkové, silniční a dobrodružné kolo.

Kup nyní

obraz Pneumatiky 650b pro extra přilnavost

Salsa
Journeyman Claris 650b

Tlustá pneumatika, závěsné kolo pro dobrodružství mimo síť.

Kup nyní

obraz Hydraulické kotoučové brzdy

Cannondale
Topstone Disc SE 105

Drivetrain 2x11 Shimano 105 a plná uhlíková vidlice.

Kup nyní

Účastníci si mohou vybrat svou vlastní trasu, která letos zahrnovala možnost projet až 10 různými zeměmi. Osamělým požadavkem bylo, aby se přihlásili na čtyřech kontrolních bodech. To podle organizátorů zajistilo zdravé množství lezení při procházení některými z nejkrásnějších a historických památek na kole.

Podle jejího profilu Strava trval Kolbinger poslední den v sedle svého kaňonu Endurace s aerodynamickými tyčemi, kotoučovými brzdami a pohonnou jednotkou Shimano Di2 déle než 23 hodin a překonal 330 mil s 10, 910 stopami lezení. Ještě pozoruhodnější byla 418 kilometrová „tréninková jízda“, kterou se v červnu přihlásila a která trvala přes 22 hodin a zahrnovala více než 23 000 stop stoupání.

Související příběh obraz První vítězka ženské Tour de France sdílí příběh

"Myslím, že jsem vlastně mohl jít těžší a méně spát, " řekla Kolbinger, který vedl závod od 5. dne a ukázal obrovskou odolnost vzhledem k obrovskému úsilí, které vynakládala. Osmého dne svolala Col du Télégraphe, Col du Galibier a Alpe d'Huez, poté se vrhla do kontrolního bodu č. 4 v Le Bourg-d'Oisans ve Francii.