obraz

Kurz světů by měl upřednostňovat sprintu eso Isle of Man. (James Startt)

PAŘÍŽ, 18. září 2011 (AFP): Příští týden se hodí obchodní týmy, které budou hodeny na jednu stranu a budou nahrazeny nepřátelstvím v celostátním měřítku, když krém z pelotonu sestoupí v Kodani, aby bojoval o vyhledávaný duhový dres .

A Mark Cavendish, Brit, který za pět let ovládl novou úroveň Tour de France, je mužem, kterého bude většina elitních mužů soutěžit.

Ne od dob velkého Toma Simpsona v roce 1965 Británie oslavila mistra světa v silničním závodě mužů.

Ale Cavendish, 26letý jezdec na ostrově Isle of Man, který se stal jednou z mála světových hvězd tohoto sportu, je nakloněn ke konci tak dlouhého čekání na relativně plochém hřišti, který slibuje parta nebo výběr skupiny.

Mužský elitní silniční závod 25. září limituje týden závodů, v nichž se elitní ženy, muži do 23 let a juniorští muži budou účastnit silničního závodu a individuální časové zkoušky.

Ale jako ve většině světů, to, co se děje mimo kolo a co se děje během závodu - když se spoluhráči, kteří by se měli stát soupeři, mohou stát spojenci ad hoc, by se mohlo stát žhavým tématem konverzace ve vedení až do finále 266 km. příští neděle.

Jedním z soupeřů Cavendishu, který by byl druhým britským titulem mužů, bude Matt Goss, jeho spoluhráč z HTC-Highroad, který po vítězství Cadel Evans v roce 2009 vede australskou nabídku na druhou světovou korunu pro druhé muže.

Austrálie se již přesunula, aby zajistila, že Cavendish nedostane žádnou další pomoc, když jako svého národního týmu určí Marka Renshawa, loajálního vedoucího muža Manxmana za sprinty na HTC-Highroad.

Den po tomto oznámení Renshaw - který příští rok bude závodit s nizozemským týmem Rabobank - skončil před Cavendishem v páté etapě Tour of Britain.

Zda tento výsledek byl navržen párem, aby kohout snook k australským týmovým selektorům, nebo ne, je někdo hádat.

Ale na obranu Austrálie nejsou případy spoluhráčů z různých zemí spolupracujících na světě bohužel neznámé.

V závislosti na obtížnosti kurzu se většina silničních závodů ukáže jako opotřebení, kde přítomnost spoluhráčů ve finále může znamenat rozdíl mezi vítězstvím a porážkou střev.

Na kopcovitém kurzu, který v loňském roce překvapivě skončil s vybraným skupinovým sprintem v australském Geelongu, si Thor Hushovd nárokoval zasloužené a historické vítězství Norska.

Všichni uchazeči, ať už se jedná o silniční závody nebo časové zkoušky, nedávno získali na kilometru a intenzitě potřebné pro soutěž závody na Tour of Spain.

Goss a Cavendish však museli opustit třítýdenní závod brzy kvůli žaludečním potížím.
Australský Matthew Goss letos vyhrál Milán – San Remo a může být pod velkým tlakem. (James Starrt)

Zatímco Cavendish dostal zvláštní povolení Mezinárodní cyklistické unie (UCI) soutěžit na Tour Británie, která se překrývá s Tour Španělska, Goss zůstal soutěžit v řadě menších jednodenních závodů a stimuloval motor výcvik.

„Nejsem si jistý, jestli nahradím to, co jsem ve Vueltě vynechal, “ řekl Goss.

„Viděl jsi, jak je to těžké a kolik dobrého to pro každého bude. Ale já si myslím, že dokážu vydělat dost, abych byl konkurenceschopný.

Švýcarská hvězda Fabian Cancellara má zatím šanci prodloužit rekordní vítězství v časové zkoušce, kterou loni v Austrálii získal rekordně čtvrtý.

Před Kodaňem se jezdec Leopard-Trek - bývalý vítěz Paříže-Roubaix a Tour of Flanders - odstartoval z Tour of Spain brzy ve snaze zvýšit své šance na pátou korunu.

„Myslím, že vládnoucí mistr světa by měl vždy bránit svůj dres, takže se pokusím vyhrát časovou zkoušku páté, “ řekla Cancellara.
Časový rozvrh mistrovství světa v silničních závodech v Kodani od 19. do 25. září: