obraz

Julien Absalon testuje olympijské hřiště, kde doufá, že tento víkend vytvoří historii. Foto: Bryn Lennon / Getty Images

Francouzská hvězda na horských kolech Julien Absalon říká, že před myšlenkou na olympijské zlato ve třetí rovině staví všechny myšlenky na to, aby si vzal historii zpět.

Před čtyřmi lety Absalon ohromil své soupeře na tvrdém pekingském kurzu, ve kterém týmový kolega Jean-Christophe Peraud skončil na druhém místě, aby získal stříbro, na cestě k obraně svého titulu z Atén. Pokud ovládne silné pole v nedělním běžeckém závodě v Essexu, stane se prvním cyklistou, který vyhraje tři po sobě jdoucí zlato v jedné události. Absalon říká, že právě před dvěma týdny překonal účinky havárie a doufá, že zkušenost a nedostatek tlaku ho postaví na dohled třetího zlata. Ale říká, že by byl s medailí šťastný.

"V Aténách jsem byl velmi mladý a byl to začátek mé dominance v disciplíně, " řekl Francouz. "V Pekingu jsem byl velkým favoritem a měl hodně stresu a očekávání. Přišel jsem sem uvolněněji, mám více zkušeností, jsem jediný, kdo už získal dvě zlaté medaile, a to vyžaduje určitý tlak medaile ze mě bude jen bonus. "

Oba mužské a ženské běžecké závody se konají na farmě Hadleigh Farm, na pozemku vlastněném Armádou spásy, který prošel masivními změnami, aby se zajistilo, že jezdci budou čelit náročným lezeckým i technickým výzvám. Kurz obsahuje několik funkcí vytvořených člověkem se jmény jako „Dean's Drop“, „Snake Hill“ a „Rabbit Hole“. Absalon očekává, že „kondenzovaný obvod“ bude výzvou. "Je to velmi obtížné, není moc místa na zotavení, " řekl.

Když seděl tváří v tvář světovým médiím se zlatou medailí kolem krku v Pekingu, ukázal Absalon na finišera na třetím místě Nino Schurter a řekl: „v Londýně bude mužem, který porazí“. O čtyři roky a jeden titul mistrovství světa (2009) později zůstává švýcarská Absalon velkou hrozbou.

„Myslím, že tentokrát velkým favoritem je Nino Schurter, následovaný Jaroslavem Kulhavym a mnou. Řekl bych, že existují tři favoriti, “ řekl Absalon.

Německá Sabine Spitz mezitím také zírá na možné místo v knihách olympijských dějin. Olympijská šampionka v roce 2008 bude mít v sobotu 40 let a 228 dní, když se sestaví v naději, že se stane nejstarším vítězem medailí na individuální cyklistické akci, protože Jeannie Longo vyhrála časovou zkoušku bronz v Sydney 2000 ve věku 41 let.