Souhrn národního mistrovství: Kdo vyhrál tento víkend?

Obsah:

Úplný přehled národních šampionů korunovaných o víkendu

Byl to zvláštní rok. Sezóna 2020 se nadále nepodobá žádné jiné před ní a Covid-19 pokřivil kalendář do skutečně bezprecedentní podoby.

Spousta závodů byla zrušena a mnoho bylo přeloženo, ale jedna věc, která byla alespoň zachována, bylo konání některých národních šampionátů víkend před Tour de France.

Zdůrazňujeme frázi „některé“, protože mnoho šampionátů bylo velkoobchodně zrušeno, přičemž nejnápadnější byly britské, zatímco jiné, jako například v Irsku, se budou konat ke konci roku. Jeden nebo dva se skutečně uskutečnily v původních termínech – včetně slovinského šampionátu 22. června, což z něj udělalo oficiálně první profesionální závod, který se po přestávce v sezóně bude konat.

Bez ohledu na to bylo přes víkend stále spousta dresů vyhraných a zde je přehled toho, kdo je získal.

Národní šampionáty 2020: Souhrn

Nejvíce diskutovaným závodem během víkendu byl pravděpodobně silniční závod elitních mužů ve Francii. Vystupoval v něm nejformovanější sprinter na světě Arnaud Demare, jeho doprovod přibližně 150 týmových kolegů Groupama-FDJ, Julian Alaphilippe z Deceuninck-QuickStep, někteří jezdci AG2R La Mondiale a Cofidis. Jo a francouzská armáda.

V jiskřivém finále dokázal Demare přečkat útoky Alaphilippe, než předstihl Bryana Coquarda z B&B Hotels-Vital Concept do třetí francouzské trikolóry své kariéry. Těšíme se na jeho vynikající národní dres.

Den předtím v závodě žen vybojovala Audrey Cordon-Ragot z Trek-Segafredo sólo první národní titul před Gladys Verhulst z Arkea a Clarou Copponi z FDJ.

Annemiek van Vleuten z Mitchelton-Scott viděla, že její vítězná série skončila, když Anna van der Breggen (Boels-Dolmans) získala působivé samostatné vítězství pro svůj vůbec první národní titul v silničním závodě. Nakonec porazila Van Vleuten na 7 km dlouhém okruhu Col du Vam o 1:19, přičemž Anouska Koster (Parkhotel Valkenburg) skončila třetí.

Na stejném okruhu později o víkendu ovládl závod mužů Mathieu van der Poel a získal svůj druhý národní titul v silničním závodě poté, co 44 km od cíle útočil sólo. Muž Alpecin-Fenix porazil Nilse Eekhoffa (Team Sunweb) a Tima Roosena (Jumbo-Visma) a získal titul.

Oceněním za nejjistější vítězství víkendu byla Christine Majerus (Boels-Dolmans), která získala svůj 11. titul v lucemburském silničním závodě žen v řadě. Letos byla její výhra 15 minut.

A ocenění za největší překvapení víkendu se konalo v lucemburském silničním závodě mužů, když Bob Jungels z Deceuninck-QuickStep ukončil svou pětiletou vítěznou sérii, když prohrál s Kevinem Genietsem z Groupama-FDJ.

Pozitivní test Leonarda Basso týmu Ineos na Covid-19 viděl, že tým preventivně stáhl své jezdce z italského národního šampionátu a působil jako pokorná připomínka, že závodění je stále nejistě vyvážené.

Závod naštěstí stále pokračoval na testovacích klasických parcours navržených bývalým jezdcem Pippem Pozzatem. Menší skupina 13 sprintovala pro vítězství, Giacomo Nizzolo z týmu NTT porazil Sonnyho Colbrelliho (Bahrain-McLaren) a Davide Balleriniho (Deceuninck-QuickStep) v dresu.

Ve Španělsku získal veterán Luis Leon Sanchez (Astana) svůj první národní titul ve zralém věku 36 let. Štěstí stálo u Sancheze, protože v posledním dějství závodu utrpěl Jesus Herrada z Cofidis předčasnou mechanickou jízdu. titul pro Sanchez.

V ženském závodě pokračovala Mavi Garciaová z Ale BTC Ljubjana s objevnou formou, díky které získala na Strade Bianche pódium a pohodlně zvítězila.

Dánský silniční závod mužů se konal v Middelfartu. Vyhrál ho Kasper Asgreen z Deceuninck-QuickStep. Také v Middelfartu získala ženský titul Emma Cecilie Norsgaard z Equipe Paule Ka.

Marcel Meisen (Alpecin-Fenix) překvapivě zvítězil a stal se německým šampionem mužů před Pascalem Ackermannem (Bora-Hansgrohe), zatímco Lisa Brennauer obhájila svůj ženský titul. Za hranicemi v Rakousku se Valentin Gotzinger (WSA KTM Graz) stal šampionem mužů, zatímco Kathrin Schweinberger získala titul žen.

Nejbližším závodem víkendu byl norský silniční závod žen, ve kterém Mie Bjürndal Ottestad porazila Vibeke Lystad o 9 milisekund. V závodě mužů získal titul Sven Erik Bystrom (UAE-Team Emirates).

V České republice získali Adam Toupalík a Jarmila Machačová titul v mužích, respektive v ženách, zatímco Stanislaw Aniolkowski a Marta Lach získali polské tituly. Skvěle jmenovaný Antti-Jussi Juntunen získal finský titul mužů, zatímco stejně skvěle pojmenovaná Minna-Maria Kangas titul žen.

A nakonec na Slovensku získala ženský titul Tereza Medvedová, zatímco Saganova domácnost získala svůj 10. mužský dres pro slovenské silniční závody v řadě, protože Petrův velký bratr Juraj získal čtvrtý národní titul v kariéře.