Criterium du Dauphine 2018: Michal Kwiatkowski vyhrál úvodní prolog

Specialisté na časovku ovládli top 10, zatímco některá jména GC budou mít čas se v horách vyrovnat

Michal Kwiatkowski (Team Sky) vyhrál úvodní den prologu 2018 Criterium du Dauphine a oblékl dres prvního lídra závodu. Kwiatkowski zdolal trať dlouhou 6,6 km v čase 7:25,02 a dojel do etapy o jedinou sekundu před Josem van Emdenem (LottoNL-Jumbo).

V pořadí dále prohráli naděje na Všeobecnou klasifikaci jako Vincezo Nibali (Bahrain-Merida) a Dan Martin (UAE-Team Emirates) 00:24 a 00:29.

I když si jezdci GC možná přáli ztratit méně času na tak krátké trati, je nepravděpodobné, že by mezery příliš ohrožovaly jejich celkové naděje, protože závod míří do hor.

Britská naděje na výkon v závodě, Geraint Thomas (Team Sky), vyklouzl v zatáčce. Brzy byl zpět na kole a navzdory roztrhanému kombinézu jel způsobem, který naznačoval, že poškození bylo pouze kosmetické.

Vzhledem k tomu, že zasáhl palubu, skončil Velšan pouze 00:21 na vítěze etapy. To by mělo udržet jeho naděje na vysoké celkové umístění naživu.

Criterium du Dauphine je obvykle považováno za klíčový zahřívací závod pro Tour de France, ale letos existují dva klíčové rozdíly.

Prvním je absence úřadujícího šampiona Tour. Chris Froome (Team Sky) nedávno překonal obrovský časový deficit v jediné etapě poté, co strávil první dva týdny mimo tempo a vyhrál Giro d'Italia.

Navzdory jeho úsilí v Itálii je pravděpodobné, že bude stále jmenován favoritem Tour, než začne.

Druhým rozdílem v tomto roce je, že Tour de France 2018 začíná o týden později než obvykle, takže jezdci mají mezi závody delší dobu.

Pokud tak velké jméno jako Nibali nebo domácí favorit Romain Bardet (AG2R La Mondiale) během tohoto aktuálního závodu netrápí pódium, není to před červencovým Grande Boucle důvod k obavám.