Ben Hermans dosáhl průlomového vítězství na Tour of Oman

BMC Ben Hermans pečetil celkové vítězství, zatímco Alexander Kristoff dosáhl na tři ze tří ve sprintech

Ben Hermans, 30letý Belgičan, který jezdí za BMC, dosáhl o víkendu poněkud průlomového výsledku, když zpečetil celkové GC na Tour of Oman.

Hermans vyhrál druhou etapu, první rozhodující bitvu GC, ve sprintu strongmanů do kopce a převzal dres lídra. Ale byla to pátá etapa, vrchol na Zelené hoře, kde Hermans potvrdil své právo na vítězství tím, že porazil lezecké specialisty jako Fabio Aru (Astana) a Rui Costa (UAE Abu Dhabi) na druhé a třetí místo.

Hermans je bývalý vítěz Brabantse Pijl v roce 2015 a etapy Kolem Rakouska ve stejném roce, ale nikdy nedosáhl úspěchu proti typu konkurence, kterému čelil v Ománu.

Když závod zasáhl 5,7 km stoupání, které má v průměru 10 %, byly zbytky úniku stále jasné, ale netrvalo dlouho a přední běžci pelotonu je znovu pohltili. Merhawi Kudus (Dimension Data) unikl, ale Hermans ho přemostil a později ho shodil, Aru, Costa a několik dalších visí těsně za nimi, dostihli Kuduse, ale nedokázali se stáhnout na úroveň Belgičana. Videozáznam ukazuje, jak Hermans jednou přes čáru spadl z kola, ale závod byl jeho.

Závěrečnou etapu vyhrál Alexander Kristoff, což znamená tři výhry ze tří Norů ve sprintech. Stačilo mu zapečetit bodovaný dres před Hermansem, zatímco Kudus se ujal soutěže mladého jezdce před svým týmovým kolegou z Dimension Data Lachlanem Mortonem.

Počáteční sezóna blízkovýchodního kalendáře končí Abu Dhabi Tour, která jako závod World Tour a s jedním rozhodujícím cílem v cíli na vrchol přiláká velká jména. Začíná 23. února.