Všechny klíčové informace o ženské Tour 2022. Fotky ze závodu: SWpix
Women’s Tour 2022: Klíčové informace
Data: pondělí 6. června až sobota 11. června 2022
Start: Colcheter, Essex
Dokončit: Oxford, Oxfordshire
Stage: 6
Televizní přenos ve Spojeném království: Každá etapa bude mít přímý přenos na Eurosport a GCN+. Fáze 1: 10h55-15h30; 2. etapa: 12:30-14:00; 3. etapa: 12:30-14:30; 4. etapa: 14:00-15:30; 5. etapa: 11:30-14:30; Etapa 6: 10:55-15:30 (přibližně všechny cílové časy). Hodinové nejdůležitější momenty každé etapy budou každý večer ukazovány na ITV4.
Web: womenstour.co.uk
Women’s Tour 2022: Trasa a etapy
Pouhých 238 dní od doby, kdy Demi Volleringová dokončila svou nadvládu na ženské Tour 2021, je závod zpět.
Tento čas vypršelo, začíná v Essexu a končí v Oxfordshire, s výlety do Gloucestershire a Walesu mezi nimi, v parkuru, který vypadá jako vhodný pro první ženský závod ve Spojeném království.
S inaugurační Tour de France Femmes za méně než dva měsíce může být Women’s Tour ideálním místem pro potenciální nositelky žlutého trikotu, kde si mohou vyzkoušet své nohy.
Zatímco loňská šampionka Vollering se nevrátí obhajovat svůj titul, její tým SD Worx je nabitý elitními talenty včetně Ashleigh Moolman-Pasio, Chantal van den Broek-Blaak a Marlen Reusser, kteří se snaží udržet vítězství v týmu.
Výzvou pro ně bude vždy soutěživý super tým Trek-Segafredo, jehož součástí je nová držitelka hodinového rekordu Ellen van Dijk spolu s Elisou Longo Borghini, Audrey Cordon Ragot, Elynor Backstedt a spol.
Někde se bývalá vítězka Kasia Niewiadomaová bude snažit vynahradit to, co dosud přiznala jako neuspokojivou sezónu.
Ve sprintech bude jezdkyní, která bude poražena, Lorena Wiebes. Hvězda Team DSM je bezpochyby nejlepší sprinter na světě a nedávno vyhrál všechny tři etapy RideLondon Classique.
Le Col-Wahoo a CAMS-Basso se účastní dva britské týmy, přičemž je zde 15 britských jezdců, na které musíte mít oči.
1. etapa, pondělí 6. června: Colchester do Bury St Edmonds, 142,1 km
Stage 1 je relativně přímočará etapa z nově jmenovaného města Colchester do Bury St Edmonds v Suffolku.
S pouze dvěma menšími kategorizovanými stoupáními, se kterými je třeba bojovat, a dlouhým přímým nájezdem do cíle by to měl být jeden pro sprinterky, tj. Lorenu Wiebes.
Vítěz: Clara Copponi (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope); Vedoucí GC: Clara Copponi
2. etapa, úterý 7. června: Harlow to Harlow, 92,1 km
Fáze 2 se vrací k celoessexské záležitosti, která začíná a končí ve městě Harlow.
Opět nejde o nic bláznivého, co se týče profilu, ale s výstupy přicházejícími pozdě během dne by mohly fungovat jako odrazový můstek k útoku.
Vítěz: Lorena Wiebes (tým DSM); Vedoucí GC: Clara Copponi (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope)
3.etapa, středa 8. června: Tewksbury do Gloucesteru, 107,9 km
Jděte na západ, tam se bude závodit. Jděte na západ atd… Etapa 3 vede na západ do Gloucestershire, začíná v Tewksbury a končí v samotném Gloucesteru.
Náš zatím největší lezecký den stoupá dvěma výstupy Cat 2 – a jak můžete vidět z profilu, není to všechno lezení – což pravděpodobně povede k vítězství v úniku a zmenšení pelotonu.
Vítěz: Lorena Wiebes (tým DSM); Vedoucí GC: Lorena Wiebes
4.etapa, čtvrtek 9. června: Wrexham do Welshpool, 144,7 km
Dále na západ je ještě 4. etapa, první ze dvou etap ve Walesu, začínající ve Wrexhamu a končící ve Welshpoolu, nedaleko anglických hranic.
Wales znamená stoupání. Sprintery to s takovým stalagmitálním profilem ani ve snu nenapadne a je téměř jisté, že dojde k otřesu GC.
Vítěz: Grace Brown (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope); Vedoucí GC: Grace Brown
5. etapa, pátek 10. června: Pembrey Country Park do Černé hory, 106,6 km
Rozhodující bude 5. etapa, protože závod míří z Pembrey Country Parku do The Black Mountain.
Celý závod se scvrká do toho mohutného závěrečného stoupání. Nenechte si to ujít. Sledujte Ashleigh Moolman-Pasio.
Vítěz: Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo); Vedoucí GC: Grace Brown (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope)
Etapa 6, sobota 11. června: Chipping Norton do Oxfordu, 142,9 km
Zpátky na východ závod míří v závěrečné etapě na přejezd Oxfordshire z Chipping Norton do Oxfordu.
I když je to na začátek trochu nemotorné, pro Wiebese by to měl být velký sprint.
Women’s Tour 2022: startovní listina
WorldTeams
SD Worx (NED)
Chantal van den Broek-Blaak
Elena Cecchini
Roxane Fournier
Christine Majerus
Ashleigh Moolman-Pasio
Marlen Reusser
Tým DSM (NED)
Pfeiffer Georgi
Lorena Wiebes
Megan Jastrab
Leah Kirchmann
Franziska Koch
Charlotte Kool
FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope (FRA)
Clara Copponi
Grace Brown
Eugénie Duval
Emilia Fahlin
Maëlle Grossetête
Marie Le Net
Movistar Team (ESP)
Sheyla Gutierrez Ruiz
Sara Martin Martin
Alicia Gonzalez Blanco
Barbara Guarischi
Lourdes Oyarbide Jimenez
Glora Rodriguez Sanchez
Canyon/Sram Racing (GER)
Katarzyna Niewiadoma
Alice Barnes
Shari Bossuyt
Elise Chabbey
Tiffany Cromwell
Mikayla Harvey
Le Col-Wahoo (GBR)
Marjolein van't Geloof
Elizabeth Holden
April Tacey
Maike van der Duin
Jesse Vandenbulcke
Gladys Verhulst
Team BikeExchange-Jayco (AUS)
Alexandra Manly
Teniel Campbell
Kristen Faulkner
Arianna Fidanza
Nina Kessler
Georgia Williams
EF Education-TIBCO-SVB (USA)
Abi Smith
Letizia Borghesi
Krita Doebel-Hickok
Veronica Ewers
Tanja Erath
Omer Shapira
Team Coop-Hitec Products (NOR)
Jessica Roberts
Ane Iversen
Ingvild Gåskjenn
Mari Hole Mohr
Tiril Jørgensen
UAE Team ADQ (SAE)
Sofia Bertizzolo
Maaike Boogaard
Alessia Patuelli
Laura Tomasi
Anna Trevisi
Sophie Wright
CAMS-Basso (GBR)
Sophie Lewis
Beth Morrow
Katie Scott
Danielle Shosbree
Becky Storrie
Sammie Stuart
Trek-Segafredo (USA)
Elisa Longo Borghini
Audrey Cordon Ragot
Elynor Backstedt
Lauretta Hanson
Chloe Hosking
Ellen van Dijk
Liv Racing Xstra (NED)
Alison Jackson
Thalita de Jong
Eva Buurman
Quinty Tonn
Tereza Neumanová
Human Powered He alth (USA)
Mieke Kröger
Nina Buijsman
Henrietta Christie
Evy Kuijpers
Marit Raaijmakers
Lily Williams
Tým Jumbo-Visma (NED)
Coryn Labecki
Teuntje Beekhuis
Romy Kasper
Riejanne Markus
Karijn Swinkels
Uno-X Pro Cycling (NOR)
Hannah Ludwig
Joscelin Lowden
Julie Leth
Mie Bjørndal Ottestad
Anne Dorthe Ysland
Ceratizit-WNT Pro Cycling (GER)
Laura Asencio
Franziska Brauße
Maria Giulia Confalonieri
Marta Lach
Kathrin Schweinberger