Horský cyklista jede při sjezdu rychlostí 104 mph (video)

Rychlost rakouského jezdce vyvrcholila na 167,6 km/h

Markus 'Max' Stöckl vytvořil nový světový rekord pro nejrychlejší sjezd na horských kolech s neuvěřitelnou rychlostí 167,6 km/h (104,14 mph). Rekord se odehrál na hoře v poušti Atacama v Chile a jezdec byl neuvěřitelně na palubě standardního horského kola.

Jeho oblečení bylo mnohem méně konvenční, protože hledal aerodynamické zisky s obzvláště lesklým skinsuitem a nadrozměrnou helmou značky Red Bull.

Stöckl překonal svůj vlastní rekord 164,95 km/h, který byl stanoven v roce 2011 na sopečném kuželu Cerro Negro v Nikaragui. Rekord je specificky pro sjíždění štěrkové hory na produkčním horském kole.

Podle Red Bullu měl jezdec na sobě speciální airbagový oblek, jaký používají závodníci na lyžích a skokani. Jeho helma byla vyrobena sama a na motorce nebylo nic přidáno ani změněno, aby to šlo rychleji.

„Když jedete na kole rychlostí nad 160 km/h, každý kilometr za hodinu navíc vyžaduje enormní úsilí,“řekl Stöckl. 'Tato síla má dopad na kolo a celé tělo.'

Tento 42letý závodník provedl osm testovacích jízd v Chile, aby našel nejlepší trať a ochutnal si, jaké rychlosti bude dosahovat, než bude rekordní jízda.