Chloé Dygert Owen at the 2019 Colorado Classic

Matt Trappe

• Chloé Dygert Owen vyhrál v neděli 2019 Colorado Classic.
  • Bývalý mistr světa v trati získal všechny čtyři stupně vítězství, stejně jako lezecké, sprintingové a dresy Best Young Rider.
  • Dygert Owen prokázala svou dominanci na silničním kole po zotavení z havárie v roce 2018 na Tour of California.

V roce 2019 Colorado Classic se konaly čtyři etapy, ženská jediná edice závodu UCI 2.1, která skončila v neděli v Denveru. Chloé Dygert Owen je všechny vyhrál.

22letá jezdkyně, která jezdí na Sho-Air Twenty 20, si také zajistila celkové vítězství v neuvěřitelně dominantní představení, která se ukázala jako jedna z vynořujících se hvězd americké cyklistiky. Dygert Owen je nejznámější pro své závodní dráhy, ale v poslední době se ukázala připravena přinést velké výsledky na silnici. Ale kdo přesně je?

Talent indiánského původu byl patrný již od mladého věku. Ve vzácném dvojnásobku získala v osmnácti letech titul mistra světa v silniční i časové zkoušce. Následující rok pomohla pohnat USA na zlatou medaili v týmu, který pronásledoval mistrovství světa, stejně jako stříbrnou. událost na olympijských hrách v Riu. Ve skutečnosti USA vyhrály stíhání týmu Světů po dobu tří let přímo mezi lety 2016 a 2018 - pokaždé s Dygertem Owenem na jeho čele.

Chloé Dygert Owen se na 22 letech stal jedním z nejslibnějších amerických jezdců na trati i na silnici.

Matt Trappe

V březnu 2018 si Dygert Owen zajistila svůj druhý světový titul v individuálním pronásledování. Událost vyžaduje pečlivé tempo 3K úsilí a dokonale vytočenou aerodynamickou polohu. Nejlepší pronásledovatelé mají laserové zaměření a vzácnou schopnost trpět, dokonce i mezi elitními cyklisty. Dygert Owen získala nejen světový titul, ale také vytvořila nový světový rekord 3: 20, 060.

Úspěch následoval úspěch až do května 2018 na Tour of California. Když se pole blížilo ke konci zahajovací fáze v Elk Grove, Dygert Owen utrpěl těžkou havárii. Po zbytek sezony bojovala se symptomy z následného zranění hlavy a musela přestat závodit. Následné zranění kolene ji zkomplikovalo. Plánovala soutěžit na silnicích USA Road Roads a na Road Worlds v Rakousku, ale oba byli vyřazeni ze svého rozvrhu.

Dygert Owen měla po silnici 2018 mimořádnou sezónu na silnici.

Matt Trappe

Poté, po solidní zimě tréninku, začala Dygert Owen tuto sezónu ukazovat svou sílu na silnici. Celkově vyhrála na Chico Stage Race, rané sezóně v Kalifornii a na Joe Martin Stage Race, dlouhodobé soutěži v Arkansasu. Ukázala také, že v bytech a časových zkouškách dokáže víc než tvrdě jezdit. Na Tour of the Gila, která je známá svými náročnými lezeckými etapami, skončila celkově na druhém místě.

Dygert Owen přišel do Colorado Classic jako favorit pro závodní centrální okruhy. Měla však větší ambice. Na zahajovací scéně v Steamboat Springs zaútočila na poslední stoupání a nikdo ji nemohl následovat. "Ohlédla jsem se zpět a viděla jsem, že je tam trochu mezery, " řekla. "Věděl jsem, že to byla moje jediná šance." Dygert Owen jel posledních 15 mil na frontě sám. V cíli měla 44 sekundovou výhodu oproti druhé pozici Whitney Allison a oblíbeného Brodieho Chapmana.

Colorado Classic se letos stala jedinou americkou rasou registrovanou UCI, která měla výhradně ženský obor.

Matt Trappe

Úvodní fáze stanovila vzorec pro zbytek závodu. Na papíře slibovala Stage 2 lezcům šanci zářit. Chapman tvrdě odjel od začátku strmého rána Daybreak Ridge, ale Dygert Owen se nedokázal třást. Oba jezdci překročili vrchol a Dygert Owen se brzy vydal sám. Překročila hranici 28 vteřin před Chapmanem a prodloužila svůj celkový náskok na 1:22, přičemž dva centrální okruhy musí ještě jít.

Původně 400 dolarů

Dygert Owen se rozhodl nevyužít 3. etapu, později svůj výherní pohyb popsal jako „rozhodnutí za letu“. Okruh kolem centra Golden zahrnoval strmé stoupání kickeru a jezdci na pole opakovaně útočili. Dygert Owen šel těsně před začátkem posledního kola. Ohlédla se zpět, viděla, že má mezeru, a zkrátila ji o cíl, překonala štíhlou pět sekund před svým spoluhráčem Jennifer Valente, také dokonalým jezdcem na trati.

"Nikdo by neměl Chloému dát palec, protože bude dál, " řekla Valente.

Poslední fáze v Denveru předvedla sprintery a rozvinula se na rychlém plochém okruhu. Přestože závod viděl nepřetržité útoky během osmi kol, pole zůstalo pohromadě. Janelle Cole vyrazila na frontu a pokusila se vyhrát jeviště. Dygert Owen šel s ní.

Dygert Owen vyhrál čtyři samostatné dresy v Colorado Classic.

Matt Trappe

A pak, se třemi kilometry, se vydal Dygert Owen sám po silnici. Další fáze, další samostatné vítězství. Cole se držel až do konce druhého místa, zatímco Emma White skončila na třetím místě. Dygert Owen také vyhrál obecnou klasifikaci a vzal domů další tři dresy: Queen of the Mountain, Sprint Leader a Best Young Rider. Chapman skončil celkově druhý, zatímco Omer Shapira skončil třetí.

Související příběhy Cycling: 73rd Tour of Spain 2018 / Stage 19 Jak se dívat na 2019 Vuelta a España 6th Tour de France Saitama Criterium 2018 - Media Day Marcel Kittel odešel z Pro Cycling

"To jsem nečekal, " řekl Dygert Owen. "Chtěl jsem jen, aby byl tento závod opravdu dobrým tréninkem pro mistrovství světa."